عصر گیلان
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 23 Tuesday 2018 - ساعت ۱۵:۰۴:۳۶
سرخط خبرها :
مقاله و گزارش
آرشیو...
 • کد مطلب : 161323
 • تعداد نظرات : 9 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۰
 • سرویس : یادداشت و مقاله
 •   

  به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت محمدحسین افتخاری

  مراسم سالگرد پدرانه یا پسرانه، به چه بهانه و بهایی؟

  حامد نوروزی

  افتخاریعصر گیلان، بیست و هفتمین سالگرد نماینده فقید و پرتلاش شهرستان فومن در مجلس شورای اسلامی شهید “محمدحسین افتخاری” که حُسن اخلاق و رفتارش زبان زد همه بود، با همه ی اشکالات و طمطراقش در مسجد ولیعصر(عج) بالامحله شهر فومن به پایان رسید. جایی که با کمال تاسف شاهد آن بودیم چنین مراسمی در سال های گذشته کاملا ساده، بی الایش و بی ریا برگزار می گردید، اما امسال نه تنها مردمی و به عبارتی ” دلی ” برگزار نشد، بلکه با رفتارها و موانع ایجاد شده در اطراف محل برگزاری مراسم – توسط مسئولین امر یا هر گروه دیگر – تکبر، تفرعن و لاف آن کاملا مشخص و بر نگاه مردم کوچه و خیابان سنگینی می کرد.

  اما در همین خصوص با فرزند نماینده فقید شهرستان های فومن و شفت، جناب آقای محمدمهدی افتخاری سخنانی داریم که پا جای پای پدر گذاشته و منصبی دارد که پدر در دهه شصت داشت، با این تفاوت که پدر دل به منصب خوش ننمود و خدمت کرد، اما پسر دل به منصب خوش کرده و دنبال بزرگی فروختن به مردم گرفتاری است که دل در گرو او بسته اند.

  جناب آقای افتخاری! آیا شما نماینده همه مردم شهرستان های فومن، شفت و بر اساس قانون اساسی نماینده مردم ایران در مجلس شورای اسلامی هستید یا خیر؟ یا آنکه نماینده عده ای خاص، که بنا به هر دلیلی در اطرافتان جمع کرده اید؟ افرادی که خود را عقل کل می دانند و بر این توهم و باورند که بهتر از دیگران می توانند برای رفع مشکلات موجود به مردم کمک کنند. دوستان و همراهانی که یا ناتوان از تحلیل جامعه امروزی اند و یا به دنبال سرپوش گذاشتن بر مشکلات مردم، برنامه های پوپولیستی را برایتان ترتیب داده اند تا شما را مردمی جلوه دهند، برنامه هایی مانند جمع کردن روسای ادارات در دفتر جنابعالی، منتصب کردن کارهایی که به لحاض قانونی مرتبط به شما نیست، سرگرم کردنتان با بازی هایی مانند فوتسال، پینگ پنگ و بالا بلندی! عزل و نصب های بی مورد و بسیاری دیگر از برنامه ها و کارهای که نشان از توانمدی دوستانتان در مردمی جلو دادن شماست!

  نماینده محترم! آیا تاکنون از خود و دوستان عزیزتر از جان پرسیده اید تا امروز که نیمی از عمر مجلس دهم رفته، کدام حرکت جمعی عقلای دورهمی تان مثمر و مفید به فایده بوده است تا مردم رنج دیده ی این دیار، اندکی تحول و در پی آن امید را در زندگی کاملا فقیرانه خود احساس کنند؟

  جناب افتخاری! شما نه تنها دردی از مردم گرفتار حوزه استحفاظیه خود درمان نکردی، بلکه بر دردهای این مردم مظلوم افزودی! شما با کدامین وجدان و اختیار به خاطر مراسم سالگرد پدر، راضی به ایجاد مانع در مسیر تردد مردم و بسته شدن تمامی مغازه ها تا شعاع ۵۰ متری مسجد ولیعصر(عج) شده اید، مگر شما با مشکلات این کسبه آشنا نیستید و نمی دانید به برکت وجود افراد شایسته ای در راس امور، مردم امروز کار می کنند، تا همان روز گرسنه نمانند و نمیرند!

  آقای نماینده! از آمار چک های برگشتی، میزان خط فقر و در مجموع از مشکلات اقتصادی کشور آگاهی دارید؟ یا نه، شاید بعد از پیروزی در انتخابات مجلس دهم به لحاظ مالی وضع تان بهتره شده و با فلسفه ملال در مردم کاری ندارید! یا نه، باز اختیار خود را به دوستانی داده اید که حقوق می گیرند، از رابطه ها بهره می برند و از مشقت، مصیبت، مرارت و مشکلات مردم بی خبرند و از شما می خواهند بدون توجه به خواست عمومی تصمیماتی بگیرید که بی شک دو سال دیگر دودش در انتها به چشم شما خواهد رفت.

  آقای افتخاری! شما با کدامین مجوز به خود اجازه می دهید مسیر حرکت مردمی را در چهار طرف مسجد ببندید و مانع رفت و آمدهای عادی آنان شوید، مگر مردم حق و حقوقی ندارند، اگر قرار باشد هر مسئولی برای سالروز پدرش این گونه بگیر و ببند راه بیندازد، دیگر فاتحه شهر در بحث کسب و کار و تردد و… را باید خواند.

  آقای محمدمهدی افتخاری! شما در این مراسم با تفتیش مردم توهینی دیگر به آنها کردید. اگر توجیه، سخنران مراسم است پذیرفتنی نیست، چرا که رئیس مجلس هم یک نماینده است و نه بیشتر که توسط دیگر نمایندگان به مدت معینی ریاست مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارد، لذا نگارنده معتقد است ایشان یک نماینده مجلس به مانند دیگر نمایندگان می باشد و هیچ شانیتی بالاتر از مابقی نمایندگان ندارد. به عبارت دیگر بر اساس منشور حقوق شهروندی، مردم دارای حق و حقوقی هستند که چنین اتفاقاتی نباید حقوق آنان را ضایع نماید و تفتیش بدنی سبب توهین و تحقیرشان گردد.

  نماینده محترم! آیا شما از مردم رای گرفته اید تا راه، کسب و کار و… را بر آنان ببنید؟ یا نه کمک کنید تا این مردم بر مشکلات فراوانی که دچارش هستند رها گردند.

  آقای افتخاری! آیا خدمت به مردم آن است که در سخن بگوییم ما نوکر آنانیم و همان حال، در عمل با مردم این گونه رفتار نمائیم؟

  جناب آقای افتخاری! با نهایت ادب و احترام به مقام شامخ تمام شهدای اسلام، لازم است عنوان نمائیم دلمان برای همان مراسم بی آلایش سالگرد شهادت پدر بزرگوارتان، همانند سالهای ماضی تنگ شده است که در آن نه کسی تحقیر می شد و نه توام با ریا بود و تازه به دوران رسیدگی سیاسی نیز در آن نمود نداشت که قطعا اثرش در نزد افکار عمومی بر خلاف آن چیزی خواهد بود که اطرافیانتان پیش بینی کرده اند.

  نماینده محترم شهرستان های فومن و شفت! “اغتنم الفرص” را جدی بگیرید، هوشیار باشید و دقت کنید! چرا که نقل است، امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمودند: أفضَلُ الرَّأيِ ما لم يُفِتِ الفُرَصَ، و لم يُورِثِ الغُصَصَ . ( غررالحكم : ۳۲۱۶ )

  انتهای پیام
  این خبر را به اشتراک بگذارید :
  انتشار یافته: 9
  1. بسیار متن خوبی بود حرف دل ما کسبه اطراف مسجد هستش. خبرنگاری یعنی اینکه حرف دل مردم رو زدن. مرسی از استاد نوروزی عزیز

  2. انتظار دارید آدمی که فقط در طول زندگیش چندتا کتاب حوزوی خونده و رفته امتحان داده تا آخوند بشه کاری مثل آدمهای فرهیخته و اهل علم رو انجام بده؟ انتظار بی جایی دارید. اینها همه از سر بی سوادی که موقع رای دادن دقت نمی کنیم.

  3. مطالبتان درست و منطقی است و هیچ جای حرفی رو باقی نمیگذاره ، مرسی

  4. با تشکر از نویسنده مطلب استاد نوروزی، تذکر دقیق و بسیار خوبی بود.

  5. به خدا این اطرافیان افتخاری دارن خرابش میکنن … حاجی خودتو جمع کن ۲ سال دیگه موندها

  6. حرف حق جواب ندارد… مرسی از استاد نوروزی عزیز.

  7. عالی بود مثل همیشه اقا نوروزی قلمت همیشه حقیقت رو میگه

  8. درودتان .قلمتان سبز…


  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A