عصر گیلان
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 21 Sunday 2018 - ساعت ۲۳:۵۴:۱۰
سرخط خبرها :
 • کد مطلب : 161575
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
 • سرویس : کشاورزی
 •   

  رئیس اداره جهاد کشاورزی فومن خبرداد؛

  نخستین خوشه های برنج از شالیزارهای فومن برداشت شد

  رئیس اداره جهاد کشاورزی فومن از برداشت اولین خوشه های برنج استان گیلان در دو روستای کهنه گوراب و سرابستان این شهرستان خبرداد.

  برداشت برنجبه گزارش عصر گیلان، محمد رضا ابراهیم زاده اظهار کرد: اولین خوشه های طلایی برنج شالیزارهای استان گیلان در شهرستان فومن برداشت شد.

  وی با بیان اینکه این برداشت در دو روستای کهنه گوراب و سرابستان شهرستان فومن انجام شده است، افزود : عزیز احمدی و رحیم لنگری کشاورزان برنج کار فومنی در چهار هکتار از اراضی شالیزاری این دو روستا برداشت برنج را انجام دادند.

  رئیس جهاد کشاورزی فومن با اشاره به ارقام برنج های برداشت شده، خاطرنشان کرد: کاظمی و غریب ارقام برنج های برداشت شده از این مزارع بوده که در تاریخ ۱۷ فروردین ماه نشاء شده بود.

  وی همچنین با بیان اینکه این برداشت به صورت سنتی و دستی از سوی کشاورزان مذکور انجام شده است، تصریح کرد: پیش بینی می شود حدود ۷۰ هزار تُن شلتوک از اراضی شالیزاری شهرستان فومن برداشت شود.

  ابراهیم زاده در ادامه یادآورشد: فومن دارای ۱۳ هزار و ۸۷۰ هکتار اراضی شالیزاری است که پیش بینی شده امسال از شالیزارهای این شهرستان ۴۷ هزار تُن برنج سفید استحصال شود.

  انتهای پیام
  منبع : مهر
  این خبر را به اشتراک بگذارید :

  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A