عصر گیلان
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 21 Sunday 2018 - ساعت ۲۳:۵۲:۰۶
سرخط خبرها :
 • کد مطلب : 161672
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۴
 • سرویس : سیاست داخلی
 •   

  رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان:

  اعتبارات هزینه ای گیلان در سال جاری ۱۶.۲ درصد افزایش یافت

  رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با توضیح درباره چگونگی توزیع اعتبارات ملی و استانی درسال ۹۵ بین دستگاه های دولتی استان، از افزایش ۱۶.۲درصدی اعتبارات هزینه ای گیلان در سال جاری خبر داد.

  کیوان محمدیبه گزارش عصر گیلان، کیوان محمدی در دومین جلسه شورای برنامه ریزی استان گیلان در سال جاری که ظهر شنبه با محوریت چگونگی توزیع اعتبارات هزینه ای ۲۴ دستگاه اجرایی استان تشکیل شد اظهار کرد: اعتبارات هزینه ای مصوب استان در سال گذشته ۳۲۵ میلیارد تومان بود که با توجه به عملکرد استان، این رقم تا پایان سال ۹۵ به رقم ۳۷۵ میلیارد تومان رسید.

  وی افزود: در سال جاری، اعتبارات هزینه ای استان ۳۷۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که نسبت به سال ۹۵، ۱۶.۲ درصد افزایش یافته است.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان ادامه داد: در بخش اعتبارات تملک و دارائی، در سال ۹۵، اعتبارات مصوب گیلان ۲۱۷ میلیارد تومان بود که در سال ۹۶ این رقم به ۴۱۰ میلیارد تومان رسیده است.

  محمدی با توضیح چگونگی تخصیص اعتبارات و هزینه های مربوط به حقوق و مزایای کارکنان دستگاه های دولتی در استان گیلان گفت: در سال ۹۵، ۵۰۰ تن از کارمندان دولت در استان گیلان به مقام بازنشستگی نائل شده اند.

  وی تصریح کرد: برای پرداخت پاداش پایان خدمت این بازنشستگان نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان ادامه داد: به طور میانگین هر کارمند دولت در استان طی سال گذشته از محل اعتبارات استانی، دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ماهانه دریافتی داشته است.

  محمدی با اشاره به توزیع اعتبارات دستگاه ها در سال ۹۶ افزود: تلاش سازمان برنامه و بودجه این است که حق هیچ دستگاه اجرایی در دریافت اعتبارات ضایع نشود.

  انتهای پیام
  منبع : مهر
  این خبر را به اشتراک بگذارید :

  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A