عصر گیلان
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 21 Sunday 2018 - ساعت ۲۳:۵۷:۴۵
سرخط خبرها :
 • کد مطلب : 161686
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱
 • سرویس : کشاورزی
 •   

  با حضور استاندار گیلان انجام گرفت:

  اولین برداشت مکانیزه برنج در روستای لاکسار صومعه سرا

  صبح امروز و با حضور دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان، فرماندار صومعه سرا و جمعی از مدیران کل و روسای ادارات، اولین برداشت مکانیزه محصول برنج استان گیلان در روستای لاکسار صومعه سرا انجام گرفت.

  برداشت برنج مکانیزهبه گزارش عصر گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، صبح امروز و با حضور دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان، فرماندار صومعه سرا و جمعی از مدیران کل و روسای ادارات ، اولین برداشت مکانیزه محصول برنج استان گیلان در روستای لاکسار صومعه سرا انجام گرفت.

  گفتنی است این برداشت که از رقم پرمحصول حسنی بود در مزرعه یک هکتاری آقای حجت همتی ،در روستای لاکسار بخش تولمات شهرستان صومعه سرا صورت گرفت .

  استاندار گیلان در حاشیه این مراسم گفت، دولت تمام همت خودرا برای حمایت از کشاورزان بکار گرفته است.

  وی بابیان اینکه توزیع بموقع بذر و نهاده های کشاورزی ، تسهیلات مناسب برای خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی موجب شد تا ۱۰۰هزار هکتار از شالیزارهای گیلان مکانیزه نشاء شوند افزود؛ به تبع همان  امسال ۱۳۰ الی ۱۴۰ هزار هکتار نیز بصورت مکانیزه برداشت خواهد شد.

  دکتر نجفی افزود؛ افزایش نسبی و تثبیت قیمت برنج در سال جاری در حد مطلوب بوده تا کشاورزان  در کنار هزینه کاشت ، داشت و برداشت بتواند  از سود مناسبی بهره مند گردند.

  استاندار گیلان به حمایت دولت از کشاورزان اشاره کرد و اظهار داشت، دولت در فصل برداشت تا توزیع کامل برنج گیلانی توسط کشاورزان از واردات برنج خارجی جلوگیری خواهد نمود.

  انتهای پیام
  این خبر را به اشتراک بگذارید :

  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A