عصر گیلان
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 21 Sunday 2018 - ساعت ۲۳:۳۸:۲۰
سرخط خبرها :
 • کد مطلب : 161734
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
 • سرویس : کشاورزی
 •   

  رئیس مرکز توسعه نوغان کشور:

  صندوق حمایت از نوغانداران کشور راه اندازی می شود

  رئیس مرکز توسعه نوغان کشور با تأکید بر لزوم حمایت از صنعت نوغانداری، گفت: به همین منظور صندوق حمایت از نوغانداران کشور راه اندازی می شود.

  علی اصغر داداش پوربه گزارش عصر گیلان، علی اصغر داداش پور پیش از ظهر یکشنبه در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات نوغان کشور در شهرستان شفت، اظهار کرد: در حال حاضر در ۲۰ استان کشور توزیع تخم نوغان انجام می شود.

  وی با بیان اینکه خوشبختانه صنعت نوغان بعداز ۱۵ سال افول امروز شاهد توسعه است، افزود: یکی از مهمترین موضوعات در این صنعت قیمت بوده که در سال های اخیر شاهد افزایش آن از ۱۱ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان هستیم.

  رئیس مرکز توسعه نوغان کشور با اشاره به اینکه میزان این قیمت در سال ۹۶ به ۲۵ هزار تومان رسیده است، گفت: تمام تلاش ما این بوده که بخش خصوصی را برای توسعه صنعت نوغان وارد کار کنیم.

  وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین وظایف مرکز تأمین نهاده است، خاطرنشان کرد: برای تأمین نهاده مورد نیاز کشور باید تولید افزایش یابد.

  داداش پور با اشاره به تولید ۳۰ هزار جعبه تخم نوغان در سال گذشته، تصریح کرد: مرکز توسعه نوغان کشور تمام تلاش خود را برای رساندن این تولید به ۴۰ هزار جعبه در سال آینده می کند.

  وی توزیع بذر مناسب و مطلوب به تولید کنندگان را یکی از ارکان افزایش تولید دانست و یادآور شد: توزیع بذر مناسب به تولیدکنندگان سبب افزایش تولید در کشور می شود.

  رئیس مرکز توسعه نوغان کشور با بیان اینکه باید استقبال از دریافت تخم نوغان در میان نوغانداران افزایش یابد، اظهار کرد: در سال جاری ۲۸ هزار جعبه تخم نوغان برای توزیع در نظر گرفته شده که در حال حاضر اعلام نیاز برای ۴۲ هزار جعبه شده است.

  وی با اشاره به دریافت مجوز راه اندازی صندوق حمایت از نوغانداران در کشور، گفت: در ماده ۱۲ اموال مازادی وجود دارد که می تواند سرمایه اولیه برای راه اندازی این صندوق را تأمین کند.

  به گفته این مسئول امروز مهم ترین اولویت و سیاست کاری مرکز توسعه نوغان کشور احیای صنعت نوغان و افزایش تولید تخم نوغان است.

  انتهای پیام
  منبع : مهر
  این خبر را به اشتراک بگذارید :

  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A