عصر گیلان
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 21 Sunday 2018 - ساعت ۲۳:۴۴:۴۷
سرخط خبرها :
 • کد مطلب : 161759
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴
 • سرویس : انتظامی و حوادث
 •   

  مدیرکل پزشکی قانونی گیلان اعلام کرد؛

  فوت ۶۲۸نفربراثرتصادف/ عابران وموتورسواران بیشترین تعدا فوتی درگیلان

  مدیرکل پزشکی قانونی گیلان با اشاره به اینکه در سال گذشته ۶۲۸ نفر براثر تصادف در استان جان خود را از دست داده اند، گفت: عابران پیاده و موتورسیکلت سواران بالاترین آمار فوتی ها هستند.

  حوادث تصادفبه گزارش عصر گیلان، مهدی قربانی ثمین ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال گذشته یک هزار و ۶۷۴ متوفی به پزشکی قانونی استان ارجاع داده شده اند.

  وی با بیان اینکه این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶.۷ درصد کاهش داشته است، افزود: از این میزان متاسفانه آمار قابل توجهی مربوط فوت براثرحوادث رانندگی بوده است.

  مدیرکل پزشکی قانونی گیلان با اشاره به اینکه ۶۲۸ نفر در تصادفات و حوادث رانندگی سال گذشته جان خودرا از دست داده اند، گفت: این آمارنسبت به مدت مشابه با کاهش ۳.۶ درصدی همراه بوده است.

  وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۲۰۲ نفر عابر پیاده بوده اند، خاطرنشان کرد: ۱۸۷ نفر نیز در اثر تصادف موتور سیکلت جان خود را از دست داده اند.

  قربانی در ادامه ۶۰ درصد متوفیان استان گیلان را از عابران پیاده و موتورسیکلت سواران عنوان و تصریح کرد: این درحالی است که متوسط میانگین این آمار در سطح کشور ۴۵ درصد بوده که استان گیلان بالاتر از میانگین آمار کشوری است.

  وی همچنین مهم ترین علت مرگ و میر در حوادث ترافیکی استان گیلان را ضربه مغزی برشمرد و یادآورشد:بیشترین فوتی هایحوادث ترافیکی استان در ماه های شهریور و فروردین ماه و کمترین آن دی و بهمن ماه است.

  مدیرکل پزشکی قانونی گیلان با اشاره به آمار غرق شدگان در دریا، افزود: در مدت پنج سال گذشته ۱۰۰ نفر در دریای خزر براثر غرق شدگی جان خود را از دست داده اند که کمترین آمار مربوط به سال گذشته است.

  به گفته این مسئول در سال گذشته , ۸۱ نفر غرق شدند که از این تعداد علت ۴۵ نفر، شنا در خارج از طرح سالم سازی و غیر از ساعات تعیین شده است.

  وی با اشاره به آمار خودکشی، شایع ترین علت خودکشی منتهی به مرگ را حلق آویز شدن برشمرد و اظهار کرد: دومین علت خودکشی استفاده از قرص برنج بوده که متاسفانه استان های شمالی به ویژه گیلان با این معضل مواجه هستند.

  قربانی با بیان اینکه مرگ ۷۶ نفر از این افراد براثر مسمومیت با قرص برنج است، گفت: گیلان متاسفانه در این زمینه دارای جایگاه اول یا دوم بوده که علت اصلی آن هم توزیع آسان این نوع از قرص است.

  انتهای پیام
  منبع : مهر
  این خبر را به اشتراک بگذارید :

  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A