عصر گیلان
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 19 Friday 2018 - ساعت ۱۰:۴۵:۲۵
سرخط خبرها :
 • کد مطلب : 168524
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
 • سرویس : شهر و روستا
 •   

  رئیس شورای شهر رشت:

  آلودگی‌ رودخانه‌ های زرجوب و گوهر رود سلامت شهروندان را تهدید می‌ کند

  رئیس شورای شهر رشت گفت: آلودگی‌ های ناشی از دو رودخانه زرجوب و گوهر رود سلامت شهروندان را تهدید می‌کند.

  رودخانه های گیلانبه گزارش عصر گیلان، سید امیرحسین علوی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: زرجوب و گوهر رود درگذشته نماد زیبایی در رشت بودند اما متأسفانه به علت برخی از بی‌مبالاتی‌ها و عدم مدیریت صحیح در حال حاضر جزو آلوده‌ترین رودخانه‌های جهان هستند.

  وی با اشاره به اینکه رفع مشکل دو رودخانه رشت نیازمند اعتبارات ملی است، گفت: در سفر گذشته هیئت دولت به گیلان ۵۰ میلیارد تومان اعتبار جهت ساماندهی گوهر رود و زرجوب اختصاص یافت، اما متأسفانه باگذشت بیش از دو سال از اختصاص اعتبار تغییر خاصی در وضعیت رودخانه‌ها صورت نگرفت.

  رئیس شورای اسلامی شهر رشت بابیان اینکه آلودگی‌های ناشی از دو رودخانه سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، افزود: بر اساس نظر کارشناسان، آلودگی دو رودخانه رشت برای شهروندان و بالأخص ساکنین حاشیه رودخانه مشکلات فراوانی به همراه دارد و منشأ بسیاری از بیماری‌های عفونی، انگلی و … شده است.

  علوی خواستار توجه بیشتر نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به وضعیت گوهر رود و زرجوب شد و تصریح کرد: برطرف کردن وضعیت نامطبوع دو رودخانه رشت نیازمند اعتبارات ملی است و این مهم می‌تواند با پیگیری نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی محقق شود.

  وی با اشاره به اینکه دو رودخانه رشت مزایای اجتماعی و اقتصادی فراوانی برای شهر به همراه خواهند داشت، اظهار کرد: یقیناً با احیای زرجوب و گوهر رود می‌توان از مزایای این دو نعمت خدادادی در جهت جذب گردشگر، ایجاد اشتغال و تقویت اقتصاد شهر بهره‌مند شد.

  رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: شورای اسلامی شهر رشت آمادگی هرگونه مساعدت و همکاری در راستای احیای زرجوب و گوهر رود را دارد و از ایده‌های جدید در این خصوص استقبال خواهد کرد.

  انتهای پیام
  منبع : فارس
  این خبر را به اشتراک بگذارید :

  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A