عصر گیلان
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 21 Sunday 2018 - ساعت ۲۳:۲۸:۰۰
سرخط خبرها :
 • کد مطلب : 168568
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰
 • سرویس : اشتغال و تعاون
 •   

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان خبر داد:

  اختصاص بیش از ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در گیلان

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان گفت: به منظور تحقق شعار سالجاری بیش از 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به استان گیلان اختصاص پیدا کرده است.

  محمدحسین اصغریانبه گزارش عصر گیلان، محمدحسین اصغریان در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» افزود: در راستای تحقق دو هدف تولید و اشتغال، دولت برنامه‌های متنوع و گسترده‌ای را تدوین و به استان‌ها ابلاغ کرده است.

  وی با اشاره به اینکه یکی از محورهای اصلی رونق اشتغال پرداخت تسهیلات از سوی کارگروه اشتغال استان است اظهار کرد: در سال جاری از محل تسهیلات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری کشور بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان ابلاغ شده که سهم استان گیلان ۶۰۰ میلیارد تومان تعیین شده است.

  رئیس کارگروه تخصصی امور اقتصادی گیلان با بیان اینکه در سال گذشته سهم گیلان در پرداخت تسهیلات کارگروه رفع موانع تولید ۴۷۰ میلیارد تومان بوده گفت: امسال بالغ بر ۸۷۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۱۸ درصد به استان گیلان اختصاص پیدا کرده است.

  وی بر ضرورت گسترش اشتغال روستاییان اشاره و خاطرنشان کرد: از محل سهمیه یک و نیم میلیارد دلاری مصوب مجلس برای برداشت از صندوق توسعه ملی و تبدیل به ارز برای اشتغال روستاییان سهم گیلان ۳۰۰ میلیارد تومان است که با سود ۸ درصدی پرداخت می‌شود.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان به اختصاص ۱۴۰ میلیارد تومانی تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغال خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اشاره و عنوان کرد: این تسهیلات به منظور کاهش آسیب پذیری این قشر از جامعه و خود کفایی آنان پرداخت می‌شود.

  وی همچنین به سفر اخیر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و نیز مدیران عامل بانک‌های کشوری به گیلان اشاره و تصریح کرد: در جریان این سفر یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۱۶ درصدی از محل صندوق توسعه ملی به طرح‌های بزرگ استان اختصاص پیدا کرده است.

  اصغریان به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری استانداری گیلان درخصوص طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار(تکاپو) اشاره کرد و گفت: این طرح به صورت آزمایشی در استان گیلان آغاز شده و سپس به استان‌های دیگر تسری پیدا می‌کند.

  وی با بیان اینکه در این طرح ۵ رسته فعالیت در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰ هزار نفر تعریف شده است افزود: این تسهیلات در رسته های پرورش ماهی و آبزیان در نواحی روستایی، گسترش تولید فرش دستبافت، زراعت چوب برای تامین نیاز صنعت و جلوگیری از تخریب جنگل، پوشاک و البسه و همچنین صنایع دستی پرداخت می‌شود.

  رئیس کارگروه تخصص امور اقتصادی استان به پرداخت تسهیلات طرح تکاپو با نرخ ۱۲ درصدی اشاره و خاطرنشان کرد: در این طرح ۶ درصد دیگر از سود تسهیلات از محل اعتبارات تملک دارایی استان پرداخت می‌شود.

  وی به ابلاغ ۶۸ میلیارد تومانی تسهیلات خوشه‌ پوشاک و البسه اشاره کرد و متذکر شد: در این طرح پوشاک و البسه تحت یک برند بزرگ کشوری تولید و به فروش می‌رسد.

  معاون استاندار گیلان با بیان اینکه تعاونی‌های ۵ شهرستان تعریف شده طرح تکاپو در بخش پوشاک و البسه در مرحله‌ ثبت هستند گفت: به محض پایان مراحل ثبت تعاونی‌ها پرداخت تسهیلات نیز آغاز می‌گردد.

  اصغریان به پرداخت بیش از ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی در استان گیلان اشاره کرد و افزود: براساس نقشه راه کشور، کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان نیز هدف‌گذاری ایجاد و تثبیت حداقل ۵۰ هزار فرصت شغلی را در سال ۹۶ با اتکا به ظرفیت ذاتی دستگاه‌ها و نیز تسهیلات بانکی در دستور کار قرار داده است.

  وی اظهار کرد: تاکید استاندار گیلان بر این اساس است تا نرخ ۱۱٫۳ درصدی بیکاری سال گذشته را به تک رقمی برسانیم.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با بیان اینکه پرداخت تسهیلات از سوی کارگروه رفع موانع تولید و صندوق توسعه‌ی ملی آغاز شده است، تاکید کرد: ۴۰ درصد از پرونده‌های کمیته امداد و بهزیستی ابلاغ شده و در مرحله معرفی به بانک توسط دستگاه های اجرایی هستند.

  انتهای پیام
  منبع : ایسنا
  این خبر را به اشتراک بگذارید :

  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A