عصر گیلان
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 19 Friday 2018 - ساعت ۱۰:۴۹:۰۹
سرخط خبرها :
 • کد مطلب : 168617
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۱
 • سرویس : شهر و روستا
 •   

  در هشتمین جلسه علنی شورای رشت بیان شد؛

  انتخاب چندین هیئت دولت از میان جوانان رشت/ تنبیه مردم گیلان توسط رئیس جمهور/ نماینده ولی فقیه گیلان اجازه حضور استاندار غیربومی را ندهد

  در هشتمین جلسه علنی شورای رشت عضو شورای اسلامی شهر رشت نسبت به بیانات اخیر نماینده ولی فقیه در گیلان در خصوص انتخاب شهردار رشت واکنش نشان داد.

  شورای شهر رشتبه گزارش عصر گیلان، احمد رمضان پور عصر امروز با اشاره به اظهارات سخنان اخیر امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه، اظهار کرد: اخیراً مباحثی اذهان عمومی را مورد تشویش قرار داده است و قصد دارم این مشکلات را برطرف کنم.

  وی گفت: بنده هم معتقدم که جوانان رشت افرادی توانمند و تحصیل‌کرده هستند و در صورت نیاز می‌توانیم از بین جوانان رشتی چندین هیئت دولت انتخاب نمود.

  عضو شورای اسلامی رشت بیان کرد: طی مدت‌زمان انتخاب شهردار رشت گزینه‌های متعددی از بین جوانان رشت مطرح بودند که متأسفانه حاضر به پذیرش این عنوان نشدند.

  رمضان پور تصریح کرد: در روز انتخاب شهردار رشت سه نفر از گزینه‌های تصدی شهرداری رشت انصراف خود را اعلام کردند و اعضای شورا فقط دو انتخاب برایشان باقی‌مانده بود.

  رمضان پور افزود: تفکر و اندیشه شورا به این مهم دلالت داشت که از فردی حمایت شود که تجربه و تخصص کافی را دارد و نباید به‌گونه‌ای اقدام می‌شد که یکی دو سال از عمر شهرداری را صرف آموزش دادن می‌کردیم.

  وی با اذعان به اینکه به نماینده ولی‌فقیه ارادت ویژه دارم گفت: انتخاب نصرتی به‌عنوان شهردار رشت نشان‌دهنده تعصب و غیرت نمایندگان مردم رشت در شورای شهر است.

  عضو شورای اسلامی رشت با اشاره به اینکه شورای رشت بهترین انتخاب را در شرایط موجود انجام داد گفت: یقیناً اگر آیت‌الله قربانی هم در شرایط ما قرار داشتند همین انتخاب را انجام می‌دادند و انتظار داشتیم اگر ایراداتی وجود داشت به‌صورت خصوصی این مطالب مطرح می‌شد.

  رمضان پور با اشاره به اینکه در شرایط فعلی استان گیلان در شرایط خاصی قرارگرفته است گفت: بنده معتقدم موضوع انتخاب استاندار غیربومی برای گیلان تنبیهی است که رئیس‌جمهور برای مردم استان در نظر گرفته‌اند.

  عضو شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: رئیس‌جمهور در دوران انتخابات آرای بالایی در گیلان کسب کردند و انتظار می‌رود از قرار دادن یک استاندار غیربومی در استان اجتناب کند.

  وی بیان کرد: غیرت دینی و شهروندی آیت‌الله قربانی باید در اینجا خودش را نشان بدهد و اجازه ندهند استاندار بوشهر که هیچ شناختی از استان ندارد وارد استانداری گیلان بشود.

  فرهام زاهد عضو شورای اسلامی رشت با اشاره به اینکه شورای رشت همواره حامی دو تیم فوتبال داماش و سپیدرود بوده است، گفت: از همکاران شورایی تقاضا دارم با پرداخت کمک مالی به دو تیم شهر رشت موافقت کنند.

  وی افزود: این دو تیم فوتبال ازجمله علایق جوانان رشت می‌باشند و شورای شهر باید حمایت‌های خود را از این دو تیم دریغ نکند.

  حامد عبدالهی خزانه‌دار شورای رشت اظهار کرد: همکاران شهرداری بیش از دو ماه حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده‌اند.

  عبداللهی با اشاره به حمایت شورای شهر به تیم‌های فوتبال رشت، افزود: بر اساس لایحه مصوب شده قرار است حدود سه میلیارد تومان به این دو تیم فوتبال مساعدت مالی انجام شود و این در حالی است که برخی از همکاران شهرداری رشت به علت بیماری در بیمارستان‌ها بستری هستند و توان پرداخت هزینه‌های درمان خود را ندارند.

  لایحه دوفوریتی کمک مالی به تیم‌های سپیدرود و داماش رشت مورد موافقت قرار نگرفت و قرار شد این موضوع به‌صورت یک‌فوریتی در کمیسیونهای مربوطه بررسی شود.

  حاجی رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک رشت با اشاره به لایحه ساماندهی وضعیت سایت تخلیه زباله سراوان، اظهار کرد: روزانه انبوهی از زباله در سراوان تخلیه می‌شود و این موضوع بسیار ناراحت‌کننده است.

  اسماعیل حاجی پور گفت: اخیراً لایحه‌ای در خصوص کمک به احداث حسینیه سراوان به مبلغ سیصد میلیون ریال به شورا ارسال‌شده است و بنده از همکاران شورایی تقاضا دارم با این امر مهم موافقت کنند.

  اعضای شورای رشت با لایحه کمک سیصد میلیون ریالی به احداث حسینیه در سراوان رشت موافقت کردند.

  شیرزاد عضو شورای شهر رشت با تأکید بر اینکه شهرداری رشت از پرداخت‌های جانبی اجتناب کنند، گفت: همکاران شهرداری رشت با مشکلات متعددی مواجه هستند و با توجه به شروع فصل مهر و بازگشایی مدارس یقیناً پرسنل شهرداری برای پرداخت هزینه‌های فرزندان دانش‌آموز خود با مشکل مواجه هستند.

  فاطمه شیرزاد افزود: بیش از دو ماه است که حقوق و مزایای پرسنل شهرداری رشت به تأخیر افتاده است و این موضوع برایشان مشکلات فراوانی ایجاد کرده است.

  وی خواستار پرداخت حقوق معوقه پرسنل شهرداری رشت شد و تصریح کرد: پرسنل شهرداری رشت به علت تاخیرات پرداخت حقوق انگیزه‌های کاری خود را ازدست‌داده و باید به این مشکل با جدیت رسیدگی شود.

  لایحه پرداخت کمک مالی به انجمن سازه های ماکارونی نیز در جلسه امروز شورای رشت مورد بررسی قرار گرفت.

  یکی از اعضای شورای اسلامی رشت در خصوص این لایحه افزود: در دوره های قبل چندین مرحله به این انجمن کمک مالی صورت گرفت.

  رضا رسولی با اشاره به اینکه در روند مسابقات سال گذشته این انجمن حضور پیدا کردم گفت: در سال گذشته و با توجه به اینکه کمک مالی خوبی توسط شورای رشت به این انجمن پرداخت شد در بنر مربوط به برگزاری مسابقات هیچ نشانه ای از شورا و شهرداری رشت وجود نداشت.

  وی با بیان اینکه بارها مورد توهین افراد وابسته به این انجمن قرار گرفته ام تصریح کرد: در مرحله قبل که با  لایحه کمک مالی به این انجمن مخالفت کردم در صفحه اینستاگرام افراد منتصب به انجمن سازه های ماکارونی مورد توهین و هجمه قرار گرفتم.

  در ادامه این جلسه نائب رئیس شورای رشت با اذعان به اینکه پرداخت کمک مالی به انجمن موجب تقویت بنیه علمی دانشگاه خواهد شد گفت: کمک به این انجمن موجب افزایش توان علمی دانشجویان گیلانی خوهد شد.

  حجت جذب افزود: پیشنهاد می کنم با این لایحه موافقت شود.

  لایحه پرداخت کمک مالی به انجمن سازه های ماکارونی مورد موافقت اعضای شورا قرار نگرفت.

  لایحه واگذاری یک واحد آپارتمان به دفتر جمعیت دفاع از ملت مظلوم فلسطین موضوع دیگری بود که مورد بررسی در جلسه امروز شورای رشت قرار گرفت.

  فاطمه شیرزاد با اشاره به اینکه متاسفانه  هر زمان موضوع حمایت از هیئت های مذهبی و هنرمندان رشت مطرح شد متاسفانه همکاریهای لازم صورت نگرفت اما در حال حاضر بدون مصوبه شورا یک واحد آپارتمان در اختیار این انجمن قرار گرفته است.

  شیرزاد با اذعان به اینکه برخی از افراد قصد سودجویی از برخی عناوین را دارند گفت: تقاضا دارم هرچه سریعتر نسبت به تخلیه این ساختمان اقدام شود.

  انتهای پیام
  منبع : فارس
  این خبر را به اشتراک بگذارید :

  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A