عصر گیلان
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 20 Saturday 2018 - ساعت ۱۶:۲۹:۵۶
سرخط خبرها :
 • کد مطلب : 178903
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ دی, ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۳
 • سرویس : آمریکا
 •   

  با تعلیقِ احتمالی تحریم ها علیه ایران؛

  آمریکا علیه افراد و شرکت های ایرانی تحریم های جدید وضع می کند

  یک مقام بلندپایه دولت آمریکا گفت که با وجود احتمالِ تعلیق تحریم ها علیه ایران، این اقدام رئیس جمهور آمریکا با وضع تحریم های جدید و هدفمند علیه افراد و شرکت های ایرانی همراه خواهد بود.

  به گزارش رویترز، یک مقام بلندپایه دولت آمریکا گفت که به رغم توصیه های مشاوران، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور شخصاً تمایلی به تعلیق تحریم های ایران ندارد و درصدد است که روز پنج شنبه در نشستی با حضور مشاوران امنیت ملی در اینباره تصمیم گیری کند.

  این مقام آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفت که مشاوران ارشد ترامپ به وی توصیه خواهند کرد که تا مهلت نهایی روز جمعه، طرحِ تعلیق تحریم های ایران را که بخشی از توافق هسته ای منعقده در سال ۲۰۱۵ است، تمدید کند.

  به گفته این مقام آمریکایی، حتی اگر ترامپ به این توصیه عمل کند، این اقدام وی با وضع تحریم های جدید و هدفمند علیه افراد و شرکت های ایرانی همراه خواهد بود.

  گفتنی است که خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا این هفته بار دیگر تعلیق تحریم های هسته‌ای ایران را تمدید می‌کند.

  تعلیق تحریم های ضد ایرانی آمریکا پس از توافق هسته ایِ ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) موسوم به «برجام» توسط دولت وقت این کشور (باراک اوباما) و بر اساس توافق مذکور به انجام رسیده بود.

  انتهای پیام
  منبع : مهر
  این خبر را به اشتراک بگذارید :

  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A