عصر گیلان
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 20 Saturday 2018 - ساعت ۱۶:۲۶:۳۷
سرخط خبرها :
 • کد مطلب : 178951
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ دی, ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
 • سرویس : امنیتی و دفاعی
 •   

  برخورد ناوشکن دماوند با موج شکن در انزلی / آسیب های وارده جزئی است

  ناوشکن دماوند براثر تغییرات ناگهانی جوی و طوفان شدید در دریای خزر با موج شکنی در بندرانزلی برخورد کرده که خسارات وارده به این ناو جزئی اعلام شده است.

  به گزارش عصر گیلان به نقل از روابط عمومی منطقه چهارم دریایی نیروی دریایی ارتش، صبح روز چهارشنبه ناوشکن دماوند در هنگام ورود به بندر به علت تغییرات ناگهانی وضعیت جوی و افزایش سرعت باد و طوفان شدید در دریای خزر، با موج شکن‌ برخورد داشته است.

  به گفته کارشناسان نظامی، آسیب‌های وارد ناچیز بوده و صدمه وارده در زمان کوتاهی بر طرف می شود.

  ناوچه دماوند دومین کشتی جنگی کلاس موج است که در تاریخ ۱۸ اسفند ۹۳ به ناوگان شمال نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران پیوست. این کشتی جنگی که مقامات ایران آن را ناوشکن می‌نامند (رده بندی ایرانی)، دومین ناوچه ازکلاس موج است که بر مبنای ناوچه‌های ساخت انگلیسکلاس سام (الوند) در بخش صنایع دریایی شهید تمجیدی سازمان صنایع دریایی ایران تولید می‌شوند و از مشخصات و تجهیزات و تسلیحات مشابه با همتای بندرعباسی خودناوچه جماران بهره می‌برد.

  ناوچه دماوند ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ طی مراسمی با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور وقت ایران در بندرانزلی تحت عنوان جماران۲۲ به آب انداخته شده دماوند در تیرماه ۱۳۹۳ وارد مرحله تست و آزمایش شد و پس از پشت سر گذاشتن تست‌های SAT، HAT و دریانوردی‌های آزمایشی سرانجام در روز ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ به ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیوست که تبدیل به بزرگترین کشتی جنگی ایران در این منطقه دریایی شد.

  انتهای پیام
  این خبر را به اشتراک بگذارید :

  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A