عصر گیلان
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 20 Saturday 2018 - ساعت ۱۶:۳۳:۵۳
سرخط خبرها :
 • کد مطلب : 179049
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ دی, ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۳
 • سرویس : مجلس
 •   

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

  منهدم کردن و آتش زدن کالای قاچاق در کشور کار درستی نیست/ دولت با وصول مالیات از مؤدیان فراری درآمد خود را افزایش دهد

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نباید کالای قاچاق در کشور منهدم و آتش زده شوند، گفت: دولت باید تلاش کند تا با وصول مالیات از مؤدیان فراری و کاهش ورود کالای قاچاق درآمد خود را افزایش دهد.

  به گزارش عصر گیلان، سید کاظم دلخوش اباتری امروز در رشت، با انتقاد از کسب درآمد دولت با افزایش تعرفه‌ها و حامل‌های انرژی در لایحه بودجه سال ۹۷ اظهار کرد: در شرایط فعلی که دولت نیاز به منابع دارد، نباید آسان‌ترین راه که همان دست بردن به جیب مردم هست را انتخاب کند.

  وی افزود: نباید دولت قیمت حامل‌های انرژی را افزایش می‌داد و یا مواردی همچون افزایش تعرفه ورود خودرو و افزایش عوارض خروج از کشور را در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی می‌کرد.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دست بردن دولت به جیب مردم به جامعه فشار وارد می‌کند، گفت: اگر دولت افزایش قیمت‌ها را بر جامعه تحمیل کند بسیارند کسانی که از این فرصت سودجویی می‌کنند و موجب خسارت‌هایی می‌شوند.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید اقدامی در جهت کاهش فرار مالیاتی ارائه کند، خاطرنشان کرد: دولت باید بخش بسیاری از درآمدها را از کسانی که فرار مالیاتی دارند، وصول و در بودجه خود لحاظ کند.

  دلخوش با اشاره به طرح کمسیون تلفیق بودجه ۹۷ مبنی بر فروش کالای قاچاق برای حصول درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت و صرف این درآمد برای ایجاد اشتغال در کشور اظهار کرد: منهدم کردن و آتش زدن کالای قاچاق در کشور کار درستی نیست بلکه دولت باید راهکارهای صحیحی را در رابطه با کاهش ورود قاچاق ارائه کند.

  عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید تدابیری را در جهت تولید و اشتغال در کشور فراهم کند، تصریح کرد: دولت در ابتدا باید مانع از ورود کالای قاچاق به کشور شود اما اگر زمانی کالای قاچاق در داخل کشور ضبط شد باید برنامه‌ریزی صورت گیرد تا ارز خارج‌شده از کشور به‌گونه‌ای به کشور برگردد.

  دلخوش با تاکید بر اینکه از بین بردن کالای قاچاق کار درستی نیست، افزود: منابع حاصله از فروش کالای قاچاق باید در بخش‌هایی که دولت با مشکل تأمین منابع بدهکاری‌ها مواجه هست هزینه شود.

  انتهای پیام
  منبع : فارس
  این خبر را به اشتراک بگذارید :

  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A