عصر گیلان
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 19 Monday 2018 - ساعت ۰۱:۴۷:۴۷
سرخط خبرها :
گزارش
آرشیو...
 • کد مطلب : 182806
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۹
 • سرویس : سایر حوزه ها > سیاسی
 •   

  میرحسینی اشکوری:

  شعله‌ ورشدن اختلافات شیعه و سنی حربه آمریکا برای نابودی نظام اسلامی

  رئیس جبهه مردم ی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: صدها مقاله‌ های تحلیلی دیگر و عملکرد آمریکا در منطقه، نقض عهد آمریکا در قرارداد برجام و اظهارات صریح حاکمان آمریکا برای تغییر نظام و حمایت از شعارهای ساختارشکن، بهترین دلیل بر این است که هدف استکبار براندازی نظام است انرژی هسته‌ای و حقوق بشر و موشک‌ ها بهانه‌ای بیش نیست.

  به گزارش عصر گیلان، حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین سید کاظم میرحسینی اشکوری در سال ۴۳ برای تحصیل علوم دینی وارد قم شد از همان ابتدا با توجه به اینکه مقلد امام خمینی (ره) بود، سخنرانی‌ها و مواضع سیاسی حضرت امام را دنبال می‌کرد و در سال ۱۳۴۶ رسماً فعالیت سیاسی خود را آغاز کرد.

  توزیع نوار سخنرانی‌های امام و اعلامیه های ایشان در شهرستان‌های استان گیلان و سخنرانی‌های روشنگرانه علیه رژیم مستبد شاهنشاهی، باعث شد ۶ بار توسط ساواک دستگیرشده و نهایتاً در سال ۴۷ ممنوع المنبر شد.

  در دوران اوج اختناق که رژیم هر صدای مخالفی را در گلو خفه می‌کرد شهادت آیت الله غفاری توسط ساواک سرآغاز حرکتی اعتراضی شد که عده‌ای از مردم و طلاب ازجمله حجت‌الاسلام  اشکوری به دلیل شرکت در تشیع جنازه شهید غفاری در سال ۱۳۵۳ دستگیر شد.

  این فعالیت‌های سیاسی  و حمایت از نهضت امام خمینی تا پیروزی انقلاب ادامه داشت. پس از پیروزی انقلاب و شکل‌گیری کمیته انقلاب اسلامی، مدتی مسئول کمیته انقلاب شهرستان رودبار شد و بعدازآن برای ادامه تحصیل و تدریس در حوزه و دانشگاه، مجدداً به قم بازگشت. دروس حوزه را تا سطح خارج فقه خواند و وارد دانشگاه علوم تربیتی شد. ایشان در سال ۶۱ به استان گیلان بازگشت و تاکنون مسئولیت های سیاسی و اجرایی متعددی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

  گفت و گوی زیر گفت و گوی ما با حجت الاسلام میرحسینی اشکوری درباره مبارزات دوران انقلاب و مسائل روز کشور است.

  بفرمایید چه کسانی در ابتدای قیام امام (ره) با معظم له همسو نبودند و علت مخالفت آنان چه بود؟

  با عرض سلام و احترام به شما و خوانندگان گرامی. در ابتدای قیام امام یک اقلیتی از شاگردان امام و بعضی از مراجع با ایشان همراه بودند ولی بیشتر خواص و عموم مردم به دلیل عدم شناخت از امام  و قیام با ایشان همسو نبودند. مخالفان البته دو گروه بودند گروه اول به این دلیل مخالفت می‌کردند  که اعتقاد به پیروزی نهضت نداشتند و معتقد بودند بدون اتکا به ابرقدرت شرق و غرب نمی‌توان رژیم تادندان‌مسلح پهلوی که موردحمایت آمریکا و شوروی سابق است را شکست داد، چنین تفکری البته در عموم مردم هم وجود داشت.

  گروه دوم اعتقاد به حکومت دینی و ایجاد جمهوری اسلامی نداشتند. البته این‌ها می‌گفتند اول اینکه نمی‌شود و دوم اینکه نباید بشود. لذا همین افراد پس از پیروزی انقلاب جزء اولین افرادی بودند که با اصل ولایت‌فقیه و اسلامیت انقلاب مخالفت کردند و به جای جمهوری اسلامی، جمهوری دموکراتیک را پیشنهاد کردند.

  این گروه به دوشاخه تقسیم شدند. شاخه اول روشنفکران غرب‌گرا و لیبرالیسم را تشکیل دادند که در رأس آن‌ها جبهه ملی و نهضت آزادی بود و شاخه دوم مرتجعین مذهبی با رهبری انجمن حجتیه بود.

  این دو گروه مثل دو لبه قیچی با نظام جمهوری اسلامی مخالفت و مقابله می‌کردند و همسو با بیگانگان جهت تخریب و تضعیف نظام فعالیت داشتند و امروز به عنوان نفوذی در بدنه نظام نقش ستون پنجم را ایفا می‌کنند و در خارج از کشور به عنوان اپوزیسیون با دشمنان نظام همسو هستند و علیه جمهوری اسلامی فعالیت دارند.

  انگیزه اصلی دشمنی آمریکا با نظام جمهوری اسلامی چیست؟ آیا مسئله انرژی هسته ای و حقوق بشر و داشتن موشک می‌تواند انگیزه اصلی مخالفت آنان باشد؟

  برابر اظهارات نظریه پردازان غربی و شخصیت های سیاسی آمریکایی علت مخالفت دولت آمریکا استقلال سیاسی ایران و عدم تبعیت از سیاست‌های آمریکا در منطقه و قابلیت الگویی برای سایر کشورها است. به نظر بنده انرژی هسته‌ای و سایر اتهامات بهانه‌ای بیش نیست.

  برای مثال معاون اسبق خزانه‌داری آمریکا در مصاحبه با روزنامه تایمز لندن می‌گوید: اقدام خصمانه آمریکا علیه ایران به خاطر انرژی هسته‌ای نیست، آمریکا مخالف استقلال ایران است چون ایران یک نظام و الگوی مستقلی است که وابسته به آمریکا نیست، وی در ادامه می‌گوید، اگر مسئله انرژی هسته‌ای حل شود آمریکا موضوع دیگری را پیش خواهد کشید و به خصومت خود علیه ایران ادامه خواهد داد، چون هدفش ضربه زدن به جمهوری اسلامی است. همچنین «دانیل پاپیس» رئیس مرکز پژوهش‌های سیاست خارجی آمریکا می‌گوید که ” خطر این است که امروز مسلمانان جهان به انقلاب ایران روی آورده و از آن الگوبرداری می‌کنند ” «هانتینگتون» نظریه‌پرداز پرآوازه آمریکا می‌گوید ” جمهوری اسلامی ایران تنها حکومتی است که می‌تواند نظام سیاسی غرب را به چالش بکشد و امروز بزرگترین خطری است که نظام لیبرال دموکراسی غرب و حکومت سکولارها را تهدید می‌کند “

  صدها مقاله های تحلیلی دیگر و عملکرد آمریکا در منطقه، نقض عهد آمریکا در قرارداد برجام و اظهارات صریح حاکمان آمریکا  برای تغییر نظام و حمایت از شعارهای ساختارشکن، بهترین دلیل بر این است که هدف استکبار براندازی نظام است انرژی هسته‌ای و حقوق بشر و موشک‌ها بهانه‌ای بیش نیست.

  به نظر شما استراتژی آمریکا برای براندازی جمهوری اسلامی چیست؟

  طبق اظهارات صریح کارشناسان سیاسی و نظامی غرب، در وضعیت فعلی حمله نظامی مستقل برای آمریکا امکان ندارد. آمریکا می‌داند در صورت حمله نظامی شکست مفتضحانه آمریکا حتمی است و خودشان نیز به آن اعتراف دارند. چنانکه «هنری کسینجر» نظریه‌پرداز سیاست خارجی آمریکا ضمن مخالفت صریح و بی‌نتیجه خواندن حمله نظامی می‌گوید برای سقوط نظام جمهوری اسلامی، باید آتش جنگ‌های مذهبی ازجمله جنگ شیعه و سنی را شعله‌ور کنیم و با حمایت از اپوزیسیون داخلی و خارجی جلوی نفوذ ایران را در سایر کشورها بگیریم. همچنین «مارک پالمر» یکی از اعضای برجسته سیاست خارجی آمریکا اظهار داشته است که ایران به جهت جمعیت فراوان و کیفیت بالای نیروی انسانی و موقعیت جغرافیایی و امکانات پیشرفته نظامی به یک قدرت کم‌نظیر تبدیل‌شده است که دیگر نمی‌تواند با یورش نظامی و جنگ آن را سرنگون کرد. او می‌گوید تنها را سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده از مکانیسم جنگ نرم است.

  استکبار امروز برای براندازی به دو روش و تاکتیک عمل می‌کند. به وجود آوردن جنگ نیابتی در منطقه جهت محاصره کردن ایران و فتح مرزهای ایران که اگر موفق می‌شد حمله نظامی حتمی بود؛ مانند توطئه تشکیل داعش در عراق و سوریه و مسئله استقلال کردستان عراق و روش دوم حمایت از اپوزیسیون خارجی و داخلی و ایجاد جو نارضایتی و حمایت از آشوب گران فتنه‌گر که به لطف خداوند و حضور مردم درصحنه و اطاعت از گفتمان رهبری تاکنون شکست‌خورده‌اند و ان‌شاءالله در آینده نیز کاری از پیش نخواهند برد.

  اینکه عده‌ای می‌گوید برجام مانع حمله نظامی بوده است حرف غلطی است. این به برکت وجود موشک‌های دوربرد و قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و خارج کردن داعش  از منطقه که موردحمایت آمریکا و اسرائیل بودند صورت گرفته است. درواقع جنگ‌های نیابتی آمریکا در منطقه به لطف قدرت نظامی ایران و فداکاری‌های مدافعان حرم موجب اقتدار و امنیت کشور شد.

  امروز موقعیت سیاسی ما در جهان چگونه است و چه تفاوتی با قیام قبل از انقلاب در سرنگونی حکومت پهلوی دارد؟

   موقعیت سیاسی و نظامی امروز ما در مقابله با استکبار جهانی با حکومت پهلوی درگذشته به‌هیچ‌وجه قابل‌مقایسه نیست اول اینکه ما با دست‌خالی و با کمک الهی و پیروی و اطاعت از ولی‌فقیه بدون هیچ پشتوانه مالی و نظامی در مقابل حکومت استبدادی تادندان‌مسلح پهلوی که موردحمایت قدرت‌های جهانی غرب و شرق قرار داشت، با شعار نه شرقی و نه غربی پیروز شدیم؛ و ثانیاً هیچ کارشناس سیاسی در ابتدای قیام و نهضت امام، شکست پهلوی را پیش‌بینی نمی‌کرد.

  اما امروز به اعتراف دشمن، ما یک قدرت برتر نظامی و سیاسی در منطقه هستیم. از طرف دیگر بسیاری از صاحب‌نظران مشهور و برجسته غربی به‌صراحت افول و شکست قدرت آمریکا را بیان کرده‌اند. ما امروز در منطقه و در بیخ گوش رژیم صهیونیستی طرفداران مورد اعتماد داریم درواقع دشمن در محاصره ماست. «جان بولتون» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل که از مخالفین دوآتشه جمهوری اسلامی ایران است در مصاحبه با فکس نیوز می‌گوید که ” من ناچارم اعتراف کنم که حرکت سیاسی در جهان به نفع آمریکا نیست و ایران در حال پیروز شدن و آمریکا در حال شکست خوردن است “همچنین فرمانده نظامیان آمریکا در خاورمیانه می‌گوید “خطر سلطه ایران به سایر کشورهای اسلامی خواب را از چشمان من ربوده است ” همچنین پروفسور «یوهان گالتونگ» جامعه‌شناس نروژی که به استاد پیشگویی در فروپاشی نظام‌های سیاسی معروف است و قبلاً فروپاشی شوری و حملات ۱۱ سپتامبر را پیش‌بینی کرده بود گفته است “حکومت آمریکا ۲۵ سال دیگر به ورطه سقوط خواهد افتاد ” وی بعد از آمدن ترامپ گفت ” آمدن ترامپ افول آمریکا را سرعت بخشیده و نظام سیاسی آمریکا را با سرعت بیشتر به سقوط نزدیک خواهد “

  با تشکر از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید.

  بنده هم از شما تشکر می‌کنم و امیدوارم انقلاب اسلامی ایران با حفظ آرمان‌های انقلاب  در مسیر عزت و اقتدار پایدار باشد.

  انتهای پیام
  منبع : فارس
  این خبر را به اشتراک بگذارید :

  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A