عصر گیلان
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 19 Monday 2018 - ساعت ۰۱:۴۷:۵۷
سرخط خبرها :
گزارش
آرشیو...
 • کد مطلب : 182985
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۶
 • سرویس : آسیا و خاورمیانه
 •   

  آمار کردها از عملیات عفرین؛

  انهدام پنج تانک ترکیه در ۲ روز گذشته و کشته شدن ۲۰۰ نظامی ترک تنها در یک هفته در عفرین

  یگان های مدافع خلق کرد از انهدام دست‌کم ۵ تانک ارتش ترکیه و کشته ‌و زخمی شدن ده ها نظامی ترک و همپیمان عرب آنها در دو روز گذشته در عفرین خبر دادند. کردها همچنین تاکید دارند که در هفته اول فوریه نزدیک به ۲۰۰ نظامی ترک را کشته اند.

  به گزارش ایسنا به نقل از الیوم السابع، یگان‌های مدافع خلق کرد سوریه با پخش تصاویری ویدیوئی مدعی شدند، یک تانک ارتش ترکیه را در شمال منطقه عفرین منهدم کردند که در اثر آن، تعدادی از افراد مسلح اطراف تانک کشته یا زخمی شدند.

  یگان‌های مدافع خلق سوریه همچنین اعلام کردند، در عملیاتی علیه یکی از پایگاه‌های نیروهای عرب” ارتش آزاد سوریه”، وابسته به ارتش ترکیه در شهر «اعزاز»، در ۲۰ کیلومتری عفرین، چهار تانک، انبار مهمات و چندین سلاح‌ها سنگین ارتش ترکیه که برای پشتیبانی از نیروهای ارتش آزاد در این منطقه مستقر شده بودند را منهدم و ۵ نظامی ترک را کشتند.

  از سوی دیگر، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در بیانیه‌ای نتایج درگیری کردها با ارتش ترکیه و گروه‌های عرب هم‌پیمان آنکارا در عملیات نظامی «شاخه زیتون» را در بازه زمانی یکم تا هشتم فوریه اعلام کردند.

  بنا بر این بیانیه، نتیجه این درگیری‌ها در ۱۲ محور در طول مرزهای سوریه با ترکیه کشته شدن نزدیک به ۲۰۰ نظامی ترک بوده است.

  نیروهای سوریه دموکراتیک می‌گویند در هفته نخست فوریه خسارت سنگینی بر نظامیان و تجهیزات ارتش ترکیه و گروه‌های عرب هم‌پیمان آنها وارد کرده‌اند؛ تعداد قربانیان درگیری‌ها در میان نظامیان ترک بنا بر اعلام این نیروها ۱۰۰ تا ۲۰۰ کشته است و تعداد تلفات گروه‌های «ارتش آزاد سوریه» ده‌ها تن برآورد شده است که در میان آنها یکی از فرماندهان ارتش آزاد هم به چشم می‌خورد.

  همچنین کردها مدعی شده‌اند که نزدیک به ۲۰ تن از نیروهای آنها در اثر استفاده ارتش ترکیه از موشک‌های حاوی گاز سمی در حملات خود در ششم فوریه، مصدوم شده‌اند.

  انتهای پیام
  منبع : ایسنا
  این خبر را به اشتراک بگذارید :

  تبلیغات در عصر گیلان

  09389707979
  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A