عصر گیلان
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 24 Friday 2017 - ساعت ۱۸:۱۴:۴۵
سرخط خبرها :

درباره ما


 

مقام معظم رهبری:

 

سه وظیفه عمده برای رسانه ها قائلم: نقد و نظارت، اطلاع رسانی صادقانه و شفاف و طرح و تبادل آراء و افکار در جامعه.

 

منشور پایگاه خبری تحلیلی عصر گیلان

 

پیشرفت و گسترش تكنولوژی های نوین ارتباطاتی و ایجاد تحولاتی شگرف در عرصه های مختلف فردی و اجتماعی جامعه جهانی سبب شده است تا بسیاری از صاحب نظران و اندیشمندان این عصر را عصر ارتباطات بنامند.

 

بررسی تاريخچه و روند رو به رشد بیشتر کشورهای توسعه یافته و حتی در حال توسعه نيز مؤید اين است که به کارگیری انواع رسانه ­ها در انعکاس عمومی دستاوردهای حاصله از پیاده سازی برنامه ریزی های خرد و کلان ملی و منطقه ای و همچنین رساندن پيام توسعه به عموم مردم، مورد توجه مدیران و برنامه­ ريزان قرار داشته و عاملی مؤثر برای انتفاع حداکثری آحاد مردم در جامعه را در پی داشته است.

 

“عصر گیلان” که از آغازین روزهای مهر ماه سال ۱۳۹۳ در اختیار مخاطبان قرار گرفته تلاش دارد آخرین اخبار، تحلیل ‌ها و گزارش ‌ها از مهم ‌ترین رویدادهای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و … روز استان گیلان، ایران و جهان را به صورت آنلاین در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.

 

“عصر گیلان” با هدف یاری به جریان اطلاع رسانی آزاد، راه اندازی شده است و بر آن است تا با بهره‌ گيری از تمامی استعدادها و توانمندی ‌های حوزه رسانه ‌ای و با حركتی اميد بخش، صادقانه و شفاف و در عين حال حرفه ‌ای، ارتباط خبری و رسانه ‌ای شايسته ‌ای با آحاد جامعه برقرار نماید.

 

این مجموعه رسانه ‌ای خود را در امر اطلاع ‌رسانی مستقل می ‌داند و در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران و آرمان ‌های انقلاب اسلامی به نقد و تحلیل کارشناسانه دستگاه‌ ها، عملکرد مسوولان، احزاب و … می پردازد و آن را با هدف ارتقای سطح آگاهی و دانایی جامعه، حق پرسشگری شهروندان و وظیفه پاسخگویی مسئولان با جدیت دنبال می ‌کند.

 

آنچه مسلم است، خط مشی فعالیت های ما را قانون اساسی مشخص کرده و با رویکرد مردم مدارانه واقعیت ها را رصد می کنیم. در باور ما، مردم ولی نعمت و مسوولان نظام نیز خدمتگزاران این مردم هستند و هر یک ضمن برخورداری از حقوقی که رعایتش واجب است، مسوولیت هایی نیز بر عهده دارند.

 

بنابراین در این راه، راهبردهایی را سرلوحه فعالیت رسانه ای خود برگزیده ایم که مهمترین آنها در پی می آید:

 

۱- “عصر گیلان” اعتقاد و التزام به آموزه های اسلامی و نشر اندیشه های دینی و همچنین تلاش در راستای تحقق وحدت، انسجام و یکپارچگی در قالب هویت ملی را از مبانی مهم خبری خود می داند.

 

۲- “عصر گیلان” تكاپوی خويش را در چارچوب قوانين جمهوری اسلامی ايران دنبال می كند، اما نظری جامع و خوانشی مردم مدارانه از قوانين را می جويد.

 

۳- “عصر گیلان” مسايل رشد و موانع تعالی در سراسر استان گیلان را بعضا هم سنخ و متاثر از يكديگر می داند و طبعا به اطلاع رسانی از تحولات تمامی اين مناطق علاقه مند است.

 

۴- “عصر گیلان” خود را به اخلاق حرفه‌ ای در اصول خبری پایبند می ‌داند و مبنای فعالیت های این سایت بر پنج اصل صحت، دقت، سرعت، بی طرفی و استقلال استوار است.

 

۵- “عصر گیلان” از درج پیام ‌ها و مطالب اهانت ‌آمیز نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی، اقوام، مذاهب و … خودداری می‌ کند.

 

۶- “عصر گیلان” از ارایه مطالب، خبرها و دیدگاه ‌های افراد و گروه‌ های مختلف جامعه و همکاری صاحبان اندیشه، اساتید و دانشجویان و فرهیختگان استقبال می نماید، تا با درج تحلیل ها و مقالات صاحب نظران، محمل مناسبی برای تضارب آرا و اندیشه ها و ارائه آن به عموم مردم فراهم آورد.

 

۷- “عصر گیلان” حق پاسخگویی را برای کسانی‌ که مورد نقد قرار گرفته ‌اند و یا نظری نسبت به مطالب سایت دارند، محفوظ می ‌داند.

 

۸- “عصر گیلان” در تلاش است ایده ی شهروند – خبرنگار را اجرایی کند. بر این اساس، هر شهروند استان گیلان در هر شهر و بخش و روستا خبرنگار “عصر گیلان” خواهد بود و می تواند اخبار، مطالب و عکس های خود را برای ما ارسال نماید.

 

۹- هدف “عصر گیلان” گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار مطالب در بخش های مختلف، الزاماً بازتاب دهنده دیدگاه “عصر گیلان” نیست.

 

۱۰- تحریریه “عصر گیلان” پیشاپیش از راهنمایی ها و نقدهای منصفانه مخاطبان و به خصوص همکاران گرامی در جهت رفع نقایص فنی و محتوایی و ارتقای کیفی این پایگاه خبری تحلیلی استقبال می کنند.

 

۱۱- “عصر گیلان” به هیچ گروه، حزب، دسته و یا جناح سیاسی از قبیل اصلاح طلبی، اصول گرایی و … وابسته نیست و به صورت کاملا مستقل فعالیت و عمل می کند.

 

و سخن پایانی اینکه:

 

برآنیم محکم و استوار با استعانت از خداوند متعال در راه خدمت به هم استانی های ارجمند و ایرانیان عزیز، حق بنویسیم و حق بگوییم و حق را فریاد بزنیم و در این راه حضور گرم تمامی آزاد مردان و غیور زنان را به عنوان همکار و صاحبان این رسانه ارج می نهیم و امید داریم که در سایه اتکال به ذات حضرت حاضر و ناظر، بتوانیم در پیمایش مسیر خطیر رسانه ای نوین به نام “عصر گیلان” توفیق حاصل نموده و عصر بی غروب این دیار را به سرمنزل مقصود رهنمون نماییم. ان شاء الله

 

نکته:

 

عنوان “عصر گیلان” توسط استاد محمد حسن زاده از اساتيد برجسته هنر خوشنويسی استان گیلان به منظور پاسداشت فرهنگ اصيل فارسی نوشته شده است.

 

مخاطبان گرامی “عصر گیلان” می توانند انتقادات، پيشنهادات و چگونگی ارسال يادداشت‌، مقاله، گزارش، خبر و … خود را در قسمت “تماس با ما” مشاهده نمایند.

 

 

                         با تشکر از انتخاب شما


                       صاحب امتياز و مدير مسئول: سمیه درمند اباتری

.

تبلیغات در عصر گیلان

09389707979
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A